У Білорусі на 2 роки ув’язнення засудили бойовика угруповання "ДНР"

У Брестському обласному суді Білорусі 10 липня оголосили вирок 44-річному білорусу за звинуваченням в участі у збройному конфлікті на Донбасі на боці угруповання ʺДНРʺ, визнаного українською владою терористичним.

Як передає Радіо Свобода, чоловіка визнали винним в участі в збройному конфлікті на території іноземної держави і присудили покарання у вигляді позбавлення волі на 2 роки в колонії загального режиму. Об этом сообщает ogoloshennya.in.ua со ссылкой на СМИ.


Обвинувачений – житель Бреста. До того, як поїхав на Донбас, працював на одному з підприємств міста. Раніше тричі притягувався до кримінальної відповідальності за крадіжки і розкрадання.


Службу в білоруській армії обвинувачений не проходив за станом здоров’я. На Донбас приїхав в 2015 році. Він пояснив суду, що ʺзаписався добровольцем з ідейних міркуваньʺ. Його зарахували ʺрядовим в штурмовий полк морської піхотиʺ. Спочатку був ʺзаступником командираʺ бойової машини, потім – гранатометником. Воював під позивним ʺВетерокʺ. Він брав участь в бойових діях в селі Коминтернове (Пікузи) Волноваського району Донецької області. У 2017 році полетів до Сирії.


22 травня 2018 року білоруса зарахували рядовим в батальйон ʺдонецької народної міліціїʺ. За кілька років участі у військовому конфлікті на Донбасі він двічі був поранений: один раз в руку, другий – в ногу.


Наприкінці 2018 року поїхав в Брест у відпустку. Але повертатися назад не збирався через, як він заявив, ʺофіцерське свавілляʺ в збройних формуваннях бойовиків. У Бресті чоловік написав явку з повинною і відніс її в КДБ. Щодо нього порушили кримінальну справу і взяли під варту. Пізніше перевели під домашній арешт.

Джерело статті: “https://galinfo.com.ua/news/u_bilorusi_na_2_roky_uvyaznennya_zasudyly_boyovyka_ugrupovannya_dnr_320853.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя